ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

אסור לוותר. אבל צריך לעשות זאת נכון.

 

אורלי, בת 54, תושבת המרכז הייתה כל חייה אישה פעילה העוסקת בספורט ובפעילויות חברתיות ושימשה כמהנדסת תעשייה וניהול בכירה ומוערכת שעבדה עם חברות מהגדולות במשק כיועצת חיצונית.

לפני 4 שנים החלה אורלי לסבול מכאבי גב. הכאבים גברו והחלו להקרין לכיוון רגליה תוך שהן מקשות עליה בהליכה ועמידה ממושכת. בהמשך ועקב הפגיעה העצבית, החלה אורלי לסבול מדליפת שתן ונאלצה להשתמש בפדים.
כתוצאה מכך, עברה אורלי מספר רב של בדיקות ואף החלה בביצוע פיזיותרפיה בניסיון להקל עליה ולשפר את מצבה – אך ללא הועיל.

עקב מצבה הרפואי והתפקודי נאלצה אורלי להפסיק את עבודתה כמהנדסת תעשיה וניהול.
עם הפסקת עבודתה פנתה אורלי לחברה הביטוח בה הייתה מבוטחת במשך שנים רבות בביטוח אי כושר עבודה.

אורלי, כמו רבים מכם, סברה כי עקב מצבה תשלם לה חברת הביטוח את תגמולי הביטוח המגיעים לה ותשחרר אותה מתשלום הפרמיות – אותן אין באפשרותה לשלם מאחר והפסיקה לעבוד.

אלא שלאורלי ציפתה הפתעה – לא נעימה במיוחד יש לומר.
תחילה הפנתה חברת הביטוח את אורלי לבדיקה ע"י אורטופד מטעמה ומיד לאחר מכן – ועל בסיס חוות דעת של אותו אורטופד – החליטה לדחות את התביעה בטענה כי אורלי אינה עונה על ההגדרה של אובדן כושר עבודה מלא או חלקי עפ"י הוראות הפוליסה והגדרת עיסוקה.

אורלי פנתה למשרדנו.

לאחר בדיקת המסמכים אותם העבירה אורלי לחברת הביטוח וחוות דעת המומחה שבדק את אורלי מטעם המבטחת, הבנו כי מדובר בעניין מורכב במספר מובנים:
מצבה הרפואי והתפקודי של אורלי לא הוברר עד תום, אורלי לא מסרה למומחה מטעם חברת הביטוח את כל מאפייני עבודתה ואת כלל המגבלות מהן היא סובלת, מצבה הרפואי והכלכלי של אורלי גרם למצוקה נפשית ואף החל להסתמן לחץ נוסף בתוך התא המשפחתי.

לאחר עיבוד מהיר של הנתונים והיוועצות עם מומחים בכירים בתחום פגיעותיה של אורלי, הפנינו את אורלי לבדיקות ע"י מומחים שונים (אורטופד, אורולוג ומומחה לתעסוקה). לאחר ביצוע הבדיקות כתבו המומחים חוות דעת בהן התייחסו, עפ"י הנחיותינו, למצבה המורכב של אורלי וכיצד מצבה זה משפיע על תפקודה היומיומי בכלל ובעבודה הקודמת בפרט. בנוסף, דאגנו לצייד את מומחה התעסוקה בכל הפרטים הרלוונטיים לעיסוקה הקודם של אורלי על כלל מאפייניו, כאשר בחוות דעתו הרחיב המומחה ופירט מדוע אורלי אינה מסוגלת עוד לשוב לעיסוקה הקודם.

חברת הביטוח מצידה בדקה את אורלי ע"י מומחים מטעמה אשר קבעו כי אורלי אינה נמצאת באי כושר עבודה ויש באפשרותה לשוב ולעבוד בעיסוקה.

במצב דברים זה, כאשר קיימת מחלוקת בין המומחים, נוהגים בתי המשפט למנות מומחה בתחום התעסוקתי מטעמם. אלא שלאור מצבה של אורלי אנו התעקשנו כי בית המשפט ימנה מומחים מטעמו (במימון חברת הביטוח) בכל תחומי הפגיעה של אורלי.
התעקשותנו נשאה פרי ומונו שלושה מומחים.
אנו דאגנו להעביר לאותם מומחים את כל התיעוד המראה ומדגים את מצבה הרפואי והתפקודי של אורלי, תוך שאנו מצרפים ניירת המסכמת כלל התיעוד, את הוראות הפוליסה וכן את מאפייני עבודתה הקודמת של אורלי. בנוסף דאגנו להכין את אורלי היטב לקראת הבדיקות והדגשנו את החשיבות במסירת מלוא הפרטים הרלוונטיים למומחים, תוך ווידוא כי הם נרשמים על ידם.
מאמצינו נשאו פרי ושלושת המומחים קבעו כי אורלי איבדה את כושר עבודתה לעיסוקה נכון למועדים בהם נבדקה על ידם.

אלא שבכך לא תם המאבק.

גם לאחר קביעות המומחים התעקשה חברת הביטוח כי אורלי אינה זכאית לתגמולי הביטוח, שכן לטענתה אורלי אינה נמצאת באי כושר עבודה, מלא או חלקי, לעיסוקה. חברת הביטוח הוסיפה כי מבחינתה אורלי יכולה, במגבלותיה, להמשיך ולעבוד בעבודה משרדית כפי שנהגה לעשות קודם לכן.

אנו לא השלמנו עם עמדה זו והדגשנו כי החלק המשרדי בעבודתה של אורלי מהווה בין 15% – ל 20% מעיסוקה בפועל בעוד החלק העיקרי בעבודתה כולל בעיקר נסיעות ארוכות, ביקור באתרים, הדרכות ממושכות מחוץ למשרד, בחינת תהליכי עבודה במפעלים גדולים תוך המצאות עם העובדים ועוד.

בפתח ישיבת ההוכחות במהלכה התכוננו לחקור את המומחים מטעמה, הודיעו לנו נציגי חברת הביטוח כי הם מקבלים את עמדתנו ולכן הם ישלמו לאורלי את תגמולי הביטוח להם היא זכאית.

יתרה מכך ובלית ברירה חברת הביטוח נעתרה לדרישתנו לכך כי תגמולי הביטוח ישולמו לאורלי עד לתום תקופת הביטוח וזאת, מבלי שחברת הביטוח תהיה רשאית לבצע בדיקות חבות תקופתיות (בדיקה ע"י מומחים מטעמה, הפעלת חוקרים וכיוצב').

פועל יוצא מכך תקבל אורלי מחברת הביטוח תגמולי ביטוח החל ממועד הפסקת עבודתה ועד לתום תקופת הכיסוי הביטוחי בסך של יותר מ- 3 מיליון ₪.

אז נכון שלעיתים הדרך קשה ומורכבת. אך שפועלים ללא לאות, במהירות, התמדה מקצועיות וניצול של כל יתרון יחסי העומד ללקוח ונלחמים עבור אישה יקרה כמו אורלי, מגיעים לתוצאה הטובה ביותר (כולל ויתור, בלית ברירה, מצד המבטחת על תנאים בפוליסה הפועלים לטובתה!).

גמר חתימה טובה לאורלי ובני משפחתה ולכל אחת ואחד מכם.

לייעוץ ללא תשלום פנו אלינו באמצעות האתר או התקשרו אלינו 076-8845402
אנחנו כאן בשבילכם!

 

 

בתקשורת

איך תבחרו את ביטוח אובדן כושר עבודה המתאים לכם? ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אביגייל אריאלי

איך תבחרו את ביטוח אובדן כושר עבודה המתאים לכם? ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אביגייל אריאלי

מה חשוב לדעת לפני שאנו רוכשים ביטוח מפני אובדן כושר עבודה? כדי להגן על עצמנו מהיום בו המצב הבריאותי שלנו לא יאפשר לנו לעבוד, רבים מאתנו נוהגים לרכוש ביטוח מפני אובדן כושר עבודה עקב תאונה או מחלה – אם במסגרת ההפרשות לחיסכון הפנסיוני וביטוח המנהלים או קרן הפנסיה ואם במסגרת פוליסה פרטית. מדובר בביטוח חשוב, […]

ההצלחה והקריירה גובה לעיתים מחיר יקר. מאוד.  ניסיון חברת הביטוח להתחמק מאחריותה ולהציב את המבוטח בפני שוקת שבורה הוא שערורייתי!

ההצלחה והקריירה גובה לעיתים מחיר יקר. מאוד. ניסיון חברת הביטוח להתחמק מאחריותה ולהציב את המבוטח בפני שוקת שבורה הוא שערורייתי!

תקציר מקרה תכירו את רן, בן 48 נשוי ואב לשניים, תושב המרכז אשר בנה את הקריירה שלו בתחום ההי טק באופן מחושב תוך שהוא נחוש להמשיך ולהתקדם בתחום שכה עניין אותו. התקדמות הקריירה של רן הייתה מרשימה כל אחד. הוא החל לעבוד כמפתח תוכנה פשוט, עקב הצלחתו החל לנהל צוותים של פיתוח תוכנה ובהמשך התקדם […]

כמה קל להפוך אנשים לשקופים..  חברת ביטוח הסתמכה על חוות דעת דלה והפסיקה תשלומים לאשה סיעודית במצב קשה

כמה קל להפוך אנשים לשקופים.. חברת ביטוח הסתמכה על חוות דעת דלה והפסיקה תשלומים לאשה סיעודית במצב קשה

תקציר מקרה משפחת דולב הגיעו אלינו נסערים וחסרי אונים. אמם, חיה,  בת 74, סובלת מבעיות רפואיות קשות ומורכבות כתוצאה מסיבוכי מחלה קשה. לצער כולם מצבה בשנים האחרונות התדרדר באופן משמעותי והיא ניצבת מול מצבים קשים מנשוא של בריחת שתן, קושי להתנייד, להתלבש ולהתקלח באופן עצמאי. בשל מצבה העגום חיה זקוקה בקביעות לעזרה סיעודית בכל שעות […]

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח