ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

את זה בטוח לא ידעתם..

יואל ודינה, זוג מבוגר מהמרכז, נסעו לבקר את בנם ונכדיהם הגרים בעיר אחרת. לאחר שחנו את רכבם הם חצו את הכביש שלא במעבר חציה.
אז, לפתע, בעת חציית הכביש, פגע בהם אופנוע, בני הזוג נפגעו קשות מהאופנוע, פונו באמבולנס ממקום התאונה, אושפזו בבית החולים לתקופה ממושכת, והחלו בהליך שיקום.

 

בעקבות פגיעתם הקשה פנו בני הזוג למשרדנו לטיפול בתביעות הנזיקין והביטוח הנובעות מנזקי הגוף שנגרמו להם בתאונה.

 

באחד הימים, בעוד בני הזוג מצויים בעיצומו של הליך השיקום, התקשר אלינו יואל כשהוא מבוהל וסיפר כי בעודו שוכב בבית החולים הומצא לידיו כתב תביעה בו הוא נתבע על נזקים שנגרמו לאופנוע שפגע בו!.

.
לאחר שקראנו את התביעה שהוגשה כנגד יואל הסתבר, כי נהג האופנוע סבור כי התאונה נגרמה באשמת בני הזוג, אשר חצו לטענתו את הכביש בצורה רשלנית וגרמו לתאונה.
לטענת הנהג, כתוצאה מהתאונה התרסק גם האופנוע ונגרם לו נזק של מעל 20,000 ₪.
מאחר והאופנוע לא בוטח בביטוח מקיף, הגיש הנהג תביעה כנגד יואל ודינה והוא דורש שהם ישלמו מכיסם את הנזק שנגרם לאופנוע.

 

אז מה עושים במקרה שכזה ?
ובכן: שאלנו את יואל האם הוא ודינה מבוטחים בביטוח דירה.
יואל השיב בחיוב והוסיף כי הוא ורעייתו מקפידים לבטח כל שנה את דירתם.
ומה הקשר, שאל יואל, בין ביטוח דירה לבין תאונת אופנוע שהתרחשה בעיר אחרת ?

 

אז תתפלאו לשמוע כי קיים קשר הדוק בין הדברים. קשר שמבוטחים רבים, אינם מכירים אותו;
פוליסת ביטוח דירה הינה פוליסה סטנדרטית, שתנאיה נקבעו בחוק, והם מחייבם את כל חברות הביטוח.
בפוליסה סטנדרטית זו קיימת אפשרות לרכוש ביטוח אחריות כלפי צד שלישי המקנה כיסוי ביטוחי, לנו המבוטחים, על תביעות שתוגשנה כנגדנו בשל נזקי גוף ורכוש שייגרמו לצדדי ג', שיטענו כי אנחנו אחראיים, בנזיקין, לפצותם. חשוב לציין כי הכיסוי תקף בכל שטח מדינת ישראל (ואף ב שטחי C ).

לכן, הפנינו את בני הזוג לסוכן הביטוח, אשר אף הוא לא הכיר את קיומו של הכיסוי הביטוחי הנ"ל, אולם לאחר ששוחח אתנו ובדק את תנאי הפוליסה, מסר כי הוא שמח ללמוד נושא חדש, הפנה את התביעה לחברת הביטוח, אשר הכירה היטב את הכיסוי ולקחה תחת חסותה את הטיפול בתיק והתחייבה לשלם (במקום בני הזוג) את הנזקים להם טוען נהג האופנוע, במידה ויזכה בתביעתו.
חשוב שתדעו: אחוז ניכר מקרב בתי האב במדינת ישראל מבטח את ביתו או דירתו בביטוח דירה, ומי שרכש את דירתו באמצעות משכנתא אף מחויב על ידי הבנק לרכוש פוליסת ביטוח דירה.

 

מדובר בפוליסה חשובה מאין כמוה , ורצוי מאוד לדעת אילו כיסויים היא כוללת.
כפי שארע במקרה של יואל ודינה פוליסת הדירה חסכה מהם הוצאה כספית כוללת של עשרות אלפי שקלים (שלא לדבר על מה שהפוליסה חסכה מהם: סיכון כספי עצום, כאבי ראש, עוגמת הנפש, בזבוז הזמן והוצאות נוספות הכרוכות בניהול משפט כנתבע)

להתייעצות ללא תשלום פנו אלינו באמצעות האתר או התקשרו אלינו 076-8845402
אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

פסק דין תקדימי שטופל על ידי משרדנו- הכרה בסוכרת כתאונת עבודה

פסק דין תקדימי שטופל על ידי משרדנו- הכרה בסוכרת כתאונת עבודה

בעולם כולו, ישנם כיום למעלה מ 220 מיליון חולי סוכרת, מדובר במחלה המופיעה באיטיות ולעיתים קרובות מתגלה בבדיקות דם מקריות ומשפיעה השפעה מכרעת על אורח החיים. בעשור האחרון עולה, מעת לעת השאלה בדבר הקשר הסיבתי בין מצב סטרס ( דחק נפשי ) להתהוות והתפרצות מחלת הסוכרת. ואומנם, ישנם מחקרים המראים קשר משמעותי בין אירוע דחק […]

זה יכול היה להסתיים בקלות בדחייה ובחוסר כל..

זה יכול היה להסתיים בקלות בדחייה ובחוסר כל..

תקציר מקרה חשוב של עצמאית שטופל במשרדנו-   שירה, בת 56, בהשכלתה ומקצועה מנהלת משאבי אנוש ופיתוח ארגוני. שירה עבדה מתחילת הקריירה שלה מתוך בחירה כפרילנסרית מתוך רצון להתפתח וללמוד התנהלות ארגונים בגדלים ובתחומי עיניין שונים. בעשור האחרון עבדה בחברת ביוטק גדולה כיועצת חיצונית. חברת הביוטק הייתה הלקוח המרכזי והגדול של שירה, מלבדה נתנה ייעוץ […]

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח