ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

ביטוח המשכנתא פקע… המשכנתא לא.

 כמו שכולכם או לפחות רובכם יודעים, כאשר אנחנו מבקשים מהבנק הלוואה, הבנק מתנה את קבלתה בהעמדת בטחונות ובתנאים נוספים.
בהלוואות משכנתא אחד הבטחונות הנפוצים הוא חיוב הלווים בעשית ביטוח חיים, כך שבמידה וחו"ח אחד הלווים ילך לעולמו, הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה.
ההגיון לכך פשוט: הבנק מעוניין למנוע מצב בו הלווה הנותר יתקשה לעמוד בהחזרי ההלוואה.
מצד שני אנחנו, הלווים, סומכים על הבנק כי לאור דרישותייו ובמידה ועשו ביטוח חיים הם יהיו מוגנים ובכל מקרה בו חלילה אחד מהם ילך לעולמו, הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה במועד הפטירה.
 
והנה, כאשר אחד מהלווים הולך לבית עולמו פתאום הבנק וחברת הביטוח אומרים לרעייתו (הלווה הנותרת) כי במועד הפטירה לא היה ביטוח. מדוע אתם שואלים. התשובה פשוטה: את ובעלך המנוח עברתם את גיל 60! ומה אם עדיין לא הסתיימה ההלוואה? מי ישלם את ההחזרים ? תשובת הבנק וחברת הביטוח: את תמשיכי ותשלמי ותשתדלי לעמוד בהחזרים אחרת…
 
נשמע לכם הגיוני? ובכן תתפלאו (או שלא) אבל לדליה זה קרה… לפני למעלה מ 15 שנה דליה ובעלה הגשימו את חלום חייהם ורכשו בית. היות ולא היה להם מספיק כסף לרכישה הם פנו לבנק ללקיחת הלוואה. הבנק חייב אותן לעשות ביטוח ואף לקבוע כי הוא, הבנק, יהיה מוטב בלתי חוזר כך שמידה ואחד מהן ילך לעולמו, יתרת ההלוואה תכוסה על ידי הביטוח. דליה ובעלה המנוח חשבו לעצמם כי אומנם הביטוח שחייבו אותם לעשות עולה כסף אבל לפחות אם יקרה אסון מי שיישאר יהיה מוגן מהמשך תשלומי המשכנתא.
 
בגיל 60 ומספר חודשים ולמרבה הצער הלך בעלה של דליה לבית עולמו. לאחר שהתאוששה במעט מהמכה שנחתה עליה פנתה דליה לבנק והודיע על הפטירה וציפתה כי הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה. אלא שהבנק מסר לה כי הביטוח שהיה לה הסתיים כאשר בעלה הגיע לגיל 60 ולכן בעת הפטירה (שהתרחשה מספר חודשים מאוחר יותר) לא היה להם ביטוח חיים תקף. הבנק אף טרח והפנה את דליה ל"אותיות הקטנות" בהסכם הביטוח (שצורף להסכם ההלוואה) שם נרשם כי הביטוח יסתיים בגיל 60. תשובה דומה התקבלה גם מחברת הביטוח.
 
דליה לא ידעה למה לעשות ופנתה למשרדנו לאחר שקיבלה המלצה מחבר בו טיפלנו בעבר.
עם קבלת התיק לטיפולנו ולאחר שדאגנו לקבל את כל תיק ההלוואה המלא מהבנק ותיק הפוליסה המלא מחברת הביטוח נוכחנו לדעת כי הכיתוב המתייחס לתקופת הביטוח מופיע באותיות קטנות ולא בולטות. עוד נוכחנו לדעת כי מסמכים אחרים שהמציא הבנק עשויים ללמד כי הביטוח יהיה תקף לאורך כל חיי ההלוואה ולא רק עד הגיע אחד הלווים לגיל 60. בנוסף איתרנו מכתבים שנשלחו עם השנים וגם מהם היה ניתן להסיק כי ההלוואה לא תמשיך כסדרה ללא הביטוח. בנוסף שלחנו לבנק ולחברת הביטוח שאלונים מפורטים אשר הוסיפו לפסיפס העובדות שדלינו מכל המסמכים שהתקבלו במשרדנו.
 
לאחר קבלת כל החומרים והמידעים גיבשנו תביעה מפורטת שהוגשה כנגד הבנק וכנגד חברת הביטוח.
מספר חודשים לאחר הגשת התביעה ובלית ברירה יצרו עמנו קשר נציגי הבנק והמבטחת ולאחר דין ודברים קצר ןענייני הסכימו לכסות לדליה את יתרת ההלוואה ולחסוך ממנה את המשך ההחזרים שכה היה קשה לה לעמוד בהם.
 
לקח: אל תחתמו על מסמכי ביטוח, או כל מסמך אחר מבלי שקראתם קודם לכן את כל מה שכתוב בהם. בנוסף, כאשר מבטיחים לכם (לא משנה מה) תוודאו שההבטחה נעשית בכתב ויש לה תיעוד. אחרת, ברגע האמת, מי שנתן את ההבטחה יעלם ומה שיישאר זה המסמך עליו חתמתם.
לקח נוסף: אף פעם אל תוותרו במיוחד כאשר אתם יודעים שאתם צודקים. אנחנו כבר נעזור לכם להוציא את הצדק לאור.
 
במקרה בו סורבתם על ידי חברת הביטוח/ טרם הגשת התביעה פנו אלינו להתייעצות ללא תשלום ביצירת קשר או התקשרו אלינו לטל': 076-8845402
אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

תאונות קורות גם בבית…    לצערנו לא ברור מה קשה יותר ההתמודדות עם תוצאת התאונה או המאבק עם חברת הביטוח.  כמה משמעותי ומהותי שלא עושים זאת לבד!

תאונות קורות גם בבית… לצערנו לא ברור מה קשה יותר ההתמודדות עם תוצאת התאונה או המאבק עם חברת הביטוח. כמה משמעותי ומהותי שלא עושים זאת לבד!

  תקציר מקרה שטופל במשרדנו- דנה בת 37 הגיעה למשרדנו לאחר שנפלה במדרגות ביציאה מביתה. כתוצאה מהנפילה נפגעה דנה בגב התחתון ונמצא כי היא סובלת מבקעים ב 4 דיסקים בעמוד השדרה מותני. לפני התאונה ובמשך למעלה מ 10 שנים שימשה דנה כמזכירה פעילה ואנרגטית ואם במשרה מלאה. למרבה הצער התאונה והפגיעה הגבית הקשה שינו את […]

אין גבול! חברת הביטוח דחתה תביעת אובדן כושר עבודה לחולה פרקינסון במצב מתקדם.

אין גבול! חברת הביטוח דחתה תביעת אובדן כושר עבודה לחולה פרקינסון במצב מתקדם.

לא מספיק שנאלץ להתמודד עם הגזרה הקשה לחייו, לסגור עסק שבנה ושגשג נאלץ גם להתמודד מול חברת הביטוח בחוסר אונים עד שהגיע למשרדנו. לאחר טיפלנו בתיק הוא נסגר במהירות ורוני קיבל את מלוא הפיצוי כ2,000,000 ש"ח.   תקציר המקרה: כשרוני הגיע לפגישת הכרות במשרדנו הוא בדיוק חגג את יום הולדתו ה 59. מולנו התיישב איש […]

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח