ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

שלא נדע.. אבל ולצערנו במקרה שכן מאוד חשוב שתדעו את זכות הפיצוי הקבועה בחוק במקרה של תאונת דרכים.

שני מקרים בהם התרסקו משפחות שאיבדו את היקר להם מכל ובשני המקרים כתוצאה מפגיעה קטלנית של אוטובוס.

חשוב שתדעו כי במקרה של מוות כתוצאה מתאונת דרכים יש פיצוי הקבוע בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כנזק לא ממוני בסך של כ 45,000 ₪ לערך.

אולם, עפ"י החוק ולאור פסיקת בית המשפט העליון, במקרה של פטירה כתוצאה מתאונת דרכים קיימת זכאות גם לפיצוי ממוני בשל מה שנקרא "השנים האבודות" (השנים בהם היה הנפגע אמור לעבוד, להשתכר מעבודתו ולחסוך חלק מהכסף לאחר הוצאות מחייה).

עפ"י פסיקת העליון את הנזק לגבי השנים האבודות יש לחשב, במרבית המקרים, לפי 30% מהכנסתו הצפויה של הנפטר. במקרה בו הנפטר הוא קטין או קטינה קנה המידה יהיה, בדר"כ, השכר הממוצע במשק.

בשני המקרים האחרונים בהן טיפלנו הצלחנו להשיג עבור משפחות הנפגעים פיצוי שנע סביב מיליון ₪, תוך שאנו מצליחים להוכיח כי נתוני ההשתכרות הצפויים של הנפגע היו אמורים להיות גבוהים מהשכר הממוצע במשק!
הפיצוי הגבוהה אותו השגנו עבור המשפחות הקל, ולו במעט, על סבלם ואפשר להם להתחיל לשקם את חייהם ואף להקים מפעל הנצחה עבור יקירם.

כאן המקום להדגיש כי בנוסף לפיצוי המגיע עבור הנפגע, במקרה בו אחד מבני המשפחה הקרוב (הורים או אחים) סובל מפגיעה נפשית משמעותית כתוצאה מהאירוע, קיימת אפשרות להגיש גם בשמו תביעה ולדרוש את הפיצוי עבור הנזקים שנגרמו לו (למרות שהוא אינו נפגע ישיר של התאונה).
ואומנם, באחד מהמקרים האחרונים בהם טיפלנו, הצלחנו להוכיח כי גם אחד ההורים זכאי לפיצוי בשל הנזקים הנפשיים שנגרמו לו עקב התאונה בה קופחו חיי ילדו.

לכן חשוב מאד לדעת כי במקרה בו אתם מגיעים להסדר עם חברת ביטוח בנוגע לפיצוי עקב מקרה פטירה, אסור בשום אופן לוותר על זכותכם הנפרדת להגיש תביעה אם לכם (הורים או אחים) נגרם נזק נפשי משמעותי כתוצאה מהאירוע ויש להביא זאת לידי ביטוי בכל הסכם עוד בטרם אתם חותמים עליו.

מסקנה: חשוב מאד להתייעץ ולקבל יעוץ משפטי מתאים במקרים שכאלה, עוד בטרם הגעתם להבנות כלשהן עם חברת ביטוח וודאי לפני שחתמתם על מסמך כלשהו.

אנו מאחלים בריאות שלמה וחיים ארוכים לכולנו,

במקרה בו סורבתם על ידי חברת הביטוח/ טרם הגשת התביעה פנו אלינו להתייעצות ללא תשלום ביצירת קשר או התקשרו אלינו לטל': 076-8845402

אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

כמה קל להפוך אנשים לשקופים..  חברת ביטוח הסתמכה על חוות דעת דלה והפסיקה תשלומים לאשה סיעודית במצב קשה

כמה קל להפוך אנשים לשקופים.. חברת ביטוח הסתמכה על חוות דעת דלה והפסיקה תשלומים לאשה סיעודית במצב קשה

תקציר מקרה משפחת דולב הגיעו אלינו נסערים וחסרי אונים. אמם, חיה,  בת 74, סובלת מבעיות רפואיות קשות ומורכבות כתוצאה מסיבוכי מחלה קשה. לצער כולם מצבה בשנים האחרונות התדרדר באופן משמעותי והיא ניצבת מול מצבים קשים מנשוא של בריחת שתן, קושי להתנייד, להתלבש ולהתקלח באופן עצמאי. בשל מצבה העגום חיה זקוקה בקביעות לעזרה סיעודית בכל שעות […]

אין גבול! חברת הביטוח דחתה תביעת אובדן כושר עבודה לחולה פרקינסון במצב מתקדם.

אין גבול! חברת הביטוח דחתה תביעת אובדן כושר עבודה לחולה פרקינסון במצב מתקדם.

לא מספיק שנאלץ להתמודד עם הגזרה הקשה לחייו, לסגור עסק שבנה ושגשג נאלץ גם להתמודד מול חברת הביטוח בחוסר אונים עד שהגיע למשרדנו. לאחר טיפלנו בתיק הוא נסגר במהירות ורוני קיבל את מלוא הפיצוי כ2,000,000 ש"ח.   תקציר המקרה: כשרוני הגיע לפגישת הכרות במשרדנו הוא בדיוק חגג את יום הולדתו ה 59. מולנו התיישב איש […]

תביעה שהושגה על אירוע שריפה ללקוח ללא ביטוח מבנה ותכולה

תביעה שהושגה על אירוע שריפה ללקוח ללא ביטוח מבנה ותכולה

לאור גל השריפות שפוקד אותנו, תקציר תיק בו טיפלנו הנוגע לאירוע שריפה ביער סמוך לטבעון ללקוח ללא ביטוח.. לפני 4 שנים פרצה שריפה רחבת היקף ביער הסמוך לכביש 75. השרפה התפשטה מהיער לכיוון ביתו של אחד התושבים בישוב סמוך וגרמה לנזק רב למבנה ולתכולה. לאחר בדיקה התברר כי היער ממנו פרצה האש מצוי בבעלותן של […]

תאונות דרכים- מה עלינו לדעת וכיצד לפעול. ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אביגייל אריאלי

תאונות דרכים- מה עלינו לדעת וכיצד לפעול. ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אביגייל אריאלי

במקרה בו נפגענו בתאונת דרכים, אנו זכאים להגיש תביעת פיצויים כנגד חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את הרכב שפגע בנו, או את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו נסענו בעת התאונה. אלא שגם במקרה בו חלילה התאונה הביאה לפטירת אחת המעורבים, עדיין קיימת עילת תביעה עפ"י הוראות החוק

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח