ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

שלא נדע.. אבל ולצערנו במקרה שכן מאוד חשוב שתדעו את זכות הפיצוי הקבועה בחוק במקרה של תאונת דרכים.

שני מקרים בהם התרסקו משפחות שאיבדו את היקר להם מכל ובשני המקרים כתוצאה מפגיעה קטלנית של אוטובוס.

חשוב שתדעו כי במקרה של מוות כתוצאה מתאונת דרכים יש פיצוי הקבוע בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כנזק לא ממוני בסך של כ 45,000 ₪ לערך.

אולם, עפ"י החוק ולאור פסיקת בית המשפט העליון, במקרה של פטירה כתוצאה מתאונת דרכים קיימת זכאות גם לפיצוי ממוני בשל מה שנקרא "השנים האבודות" (השנים בהם היה הנפגע אמור לעבוד, להשתכר מעבודתו ולחסוך חלק מהכסף לאחר הוצאות מחייה).

עפ"י פסיקת העליון את הנזק לגבי השנים האבודות יש לחשב, במרבית המקרים, לפי 30% מהכנסתו הצפויה של הנפטר. במקרה בו הנפטר הוא קטין או קטינה קנה המידה יהיה, בדר"כ, השכר הממוצע במשק.

בשני המקרים האחרונים בהן טיפלנו הצלחנו להשיג עבור משפחות הנפגעים פיצוי שנע סביב מיליון ₪, תוך שאנו מצליחים להוכיח כי נתוני ההשתכרות הצפויים של הנפגע היו אמורים להיות גבוהים מהשכר הממוצע במשק!
הפיצוי הגבוהה אותו השגנו עבור המשפחות הקל, ולו במעט, על סבלם ואפשר להם להתחיל לשקם את חייהם ואף להקים מפעל הנצחה עבור יקירם.

כאן המקום להדגיש כי בנוסף לפיצוי המגיע עבור הנפגע, במקרה בו אחד מבני המשפחה הקרוב (הורים או אחים) סובל מפגיעה נפשית משמעותית כתוצאה מהאירוע, קיימת אפשרות להגיש גם בשמו תביעה ולדרוש את הפיצוי עבור הנזקים שנגרמו לו (למרות שהוא אינו נפגע ישיר של התאונה).
ואומנם, באחד מהמקרים האחרונים בהם טיפלנו, הצלחנו להוכיח כי גם אחד ההורים זכאי לפיצוי בשל הנזקים הנפשיים שנגרמו לו עקב התאונה בה קופחו חיי ילדו.

לכן חשוב מאד לדעת כי במקרה בו אתם מגיעים להסדר עם חברת ביטוח בנוגע לפיצוי עקב מקרה פטירה, אסור בשום אופן לוותר על זכותכם הנפרדת להגיש תביעה אם לכם (הורים או אחים) נגרם נזק נפשי משמעותי כתוצאה מהאירוע ויש להביא זאת לידי ביטוי בכל הסכם עוד בטרם אתם חותמים עליו.

מסקנה: חשוב מאד להתייעץ ולקבל יעוץ משפטי מתאים במקרים שכאלה, עוד בטרם הגעתם להבנות כלשהן עם חברת ביטוח וודאי לפני שחתמתם על מסמך כלשהו.

אנו מאחלים בריאות שלמה וחיים ארוכים לכולנו,

במקרה בו סורבתם על ידי חברת הביטוח/ טרם הגשת התביעה פנו אלינו להתייעצות ללא תשלום ביצירת קשר או התקשרו אלינו לטל': 076-8845402

אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

השארנו את הרכב במוסך. בזמן הפעילות במוסך הרכב נגנב…

השארנו את הרכב במוסך. בזמן הפעילות במוסך הרכב נגנב…

מבטחת הרכב שילמה פיצוי לבעל הרכב וכעת היא תובעת את בעל המוסך שיחזיר לה את מה ששילמה. גם לבעל המוסך יש ביטוח. האם הביטוח יעמוד מאחוריו ויגן עליו ? בואו ונראה..
מידע מאוד חשוב לנו כבעלי הרכוש הפרטיים ולכל בעלי העסקים המחזיקים ברכושנו לצורך ביצוע עבודות טיפול או תחזוקה?

את זה בטוח לא ידעתם..

את זה בטוח לא ידעתם..

יואל ודינה, זוג מבוגר מהמרכז, נסעו לבקר את בנם ונכדיהם הגרים בעיר אחרת. לאחר שחנו את רכבם הם חצו את הכביש שלא במעבר חציה. אז, לפתע, בעת חציית הכביש, פגע בהם אופנוע, בני הזוג נפגעו קשות מהאופנוע, פונו באמבולנס ממקום התאונה, אושפזו בבית החולים לתקופה ממושכת, והחלו בהליך שיקום.   בעקבות פגיעתם הקשה פנו בני הזוג […]

איזה ביטוח סיעודי יש לכם?

איזה ביטוח סיעודי יש לכם?

לגזור ולשמור: איזה ביטוח סיעודי יש לכם? מה הוא צריך לכלול, כיצד תוכלו לממש אותו ומה קורה אם הגשתם תביעה ונתקלתם בדחייה? זה אולי לא נראה כך עכשיו, אבל ביטוח סיעודי הוא אחד הביטוחים החשובים שתצטרכו לדאוג לו. כן, כבר מעכשיו; עו"ד עודד שטרנברג עם כל מה שצריך לדעת על ביטוח סיעודי   זה אולי […]

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח