ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

ביטוח המשכנתא פקע… המשכנתא לא.

 כמו שכולכם או לפחות רובכם יודעים, כאשר אנחנו מבקשים מהבנק הלוואה, הבנק מתנה את קבלתה בהעמדת בטחונות ובתנאים נוספים.
בהלוואות משכנתא אחד הבטחונות הנפוצים הוא חיוב הלווים בעשית ביטוח חיים, כך שבמידה וחו"ח אחד הלווים ילך לעולמו, הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה.
ההגיון לכך פשוט: הבנק מעוניין למנוע מצב בו הלווה הנותר יתקשה לעמוד בהחזרי ההלוואה.
מצד שני אנחנו, הלווים, סומכים על הבנק כי לאור דרישותייו ובמידה ועשו ביטוח חיים הם יהיו מוגנים ובכל מקרה בו חלילה אחד מהם ילך לעולמו, הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה במועד הפטירה.
 
והנה, כאשר אחד מהלווים הולך לבית עולמו פתאום הבנק וחברת הביטוח אומרים לרעייתו (הלווה הנותרת) כי במועד הפטירה לא היה ביטוח. מדוע אתם שואלים. התשובה פשוטה: את ובעלך המנוח עברתם את גיל 60! ומה אם עדיין לא הסתיימה ההלוואה? מי ישלם את ההחזרים ? תשובת הבנק וחברת הביטוח: את תמשיכי ותשלמי ותשתדלי לעמוד בהחזרים אחרת…
 
נשמע לכם הגיוני? ובכן תתפלאו (או שלא) אבל לדליה זה קרה… לפני למעלה מ 15 שנה דליה ובעלה הגשימו את חלום חייהם ורכשו בית. היות ולא היה להם מספיק כסף לרכישה הם פנו לבנק ללקיחת הלוואה. הבנק חייב אותן לעשות ביטוח ואף לקבוע כי הוא, הבנק, יהיה מוטב בלתי חוזר כך שמידה ואחד מהן ילך לעולמו, יתרת ההלוואה תכוסה על ידי הביטוח. דליה ובעלה המנוח חשבו לעצמם כי אומנם הביטוח שחייבו אותם לעשות עולה כסף אבל לפחות אם יקרה אסון מי שיישאר יהיה מוגן מהמשך תשלומי המשכנתא.
 
בגיל 60 ומספר חודשים ולמרבה הצער הלך בעלה של דליה לבית עולמו. לאחר שהתאוששה במעט מהמכה שנחתה עליה פנתה דליה לבנק והודיע על הפטירה וציפתה כי הביטוח יכסה את יתרת ההלוואה. אלא שהבנק מסר לה כי הביטוח שהיה לה הסתיים כאשר בעלה הגיע לגיל 60 ולכן בעת הפטירה (שהתרחשה מספר חודשים מאוחר יותר) לא היה להם ביטוח חיים תקף. הבנק אף טרח והפנה את דליה ל"אותיות הקטנות" בהסכם הביטוח (שצורף להסכם ההלוואה) שם נרשם כי הביטוח יסתיים בגיל 60. תשובה דומה התקבלה גם מחברת הביטוח.
 
דליה לא ידעה למה לעשות ופנתה למשרדנו לאחר שקיבלה המלצה מחבר בו טיפלנו בעבר.
עם קבלת התיק לטיפולנו ולאחר שדאגנו לקבל את כל תיק ההלוואה המלא מהבנק ותיק הפוליסה המלא מחברת הביטוח נוכחנו לדעת כי הכיתוב המתייחס לתקופת הביטוח מופיע באותיות קטנות ולא בולטות. עוד נוכחנו לדעת כי מסמכים אחרים שהמציא הבנק עשויים ללמד כי הביטוח יהיה תקף לאורך כל חיי ההלוואה ולא רק עד הגיע אחד הלווים לגיל 60. בנוסף איתרנו מכתבים שנשלחו עם השנים וגם מהם היה ניתן להסיק כי ההלוואה לא תמשיך כסדרה ללא הביטוח. בנוסף שלחנו לבנק ולחברת הביטוח שאלונים מפורטים אשר הוסיפו לפסיפס העובדות שדלינו מכל המסמכים שהתקבלו במשרדנו.
 
לאחר קבלת כל החומרים והמידעים גיבשנו תביעה מפורטת שהוגשה כנגד הבנק וכנגד חברת הביטוח.
מספר חודשים לאחר הגשת התביעה ובלית ברירה יצרו עמנו קשר נציגי הבנק והמבטחת ולאחר דין ודברים קצר ןענייני הסכימו לכסות לדליה את יתרת ההלוואה ולחסוך ממנה את המשך ההחזרים שכה היה קשה לה לעמוד בהם.
 
לקח: אל תחתמו על מסמכי ביטוח, או כל מסמך אחר מבלי שקראתם קודם לכן את כל מה שכתוב בהם. בנוסף, כאשר מבטיחים לכם (לא משנה מה) תוודאו שההבטחה נעשית בכתב ויש לה תיעוד. אחרת, ברגע האמת, מי שנתן את ההבטחה יעלם ומה שיישאר זה המסמך עליו חתמתם.
לקח נוסף: אף פעם אל תוותרו במיוחד כאשר אתם יודעים שאתם צודקים. אנחנו כבר נעזור לכם להוציא את הצדק לאור.
 
במקרה בו סורבתם על ידי חברת הביטוח/ טרם הגשת התביעה פנו אלינו להתייעצות ללא תשלום ביצירת קשר או התקשרו אלינו לטל': 076-8845402
אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

תקציר מקרה- צעיר בן 41 שעבר אירוע לב וחברת הביטוח סירבה לעמוד בהתחייבותה.

תקציר מקרה- צעיר בן 41 שעבר אירוע לב וחברת הביטוח סירבה לעמוד בהתחייבותה.

לצערנו, אף אחד מאתנו אינו יכול לחזות מתי בדיוק יתרחשו שינויים משמעותיים בבריאותו. לכן כל כך חשוב לוודא שאנו מבוטחים למקרה בו יתרגש עלינו אסון בגוף או ברכוש. אלא שהביטוח שעשינו עדיין לא מבטיח לנו כי בכל מקרה, עם קרות האירוע, נקבל את כל מה שמגיע לנו.

זה יכול היה להסתיים בקלות בדחייה ובחוסר כל..

זה יכול היה להסתיים בקלות בדחייה ובחוסר כל..

תקציר מקרה חשוב של עצמאית שטופל במשרדנו-   שירה, בת 56, בהשכלתה ומקצועה מנהלת משאבי אנוש ופיתוח ארגוני. שירה עבדה מתחילת הקריירה שלה מתוך בחירה כפרילנסרית מתוך רצון להתפתח וללמוד התנהלות ארגונים בגדלים ובתחומי עיניין שונים. בעשור האחרון עבדה בחברת ביוטק גדולה כיועצת חיצונית. חברת הביוטק הייתה הלקוח המרכזי והגדול של שירה, מלבדה נתנה ייעוץ […]

ההצלחה והקריירה גובה לעיתים מחיר יקר. מאוד.  ניסיון חברת הביטוח להתחמק מאחריותה ולהציב את המבוטח בפני שוקת שבורה הוא שערורייתי!

ההצלחה והקריירה גובה לעיתים מחיר יקר. מאוד. ניסיון חברת הביטוח להתחמק מאחריותה ולהציב את המבוטח בפני שוקת שבורה הוא שערורייתי!

תקציר מקרה תכירו את רן, בן 48 נשוי ואב לשניים, תושב המרכז אשר בנה את הקריירה שלו בתחום ההי טק באופן מחושב תוך שהוא נחוש להמשיך ולהתקדם בתחום שכה עניין אותו. התקדמות הקריירה של רן הייתה מרשימה כל אחד. הוא החל לעבוד כמפתח תוכנה פשוט, עקב הצלחתו החל לנהל צוותים של פיתוח תוכנה ובהמשך התקדם […]

תאונה קטלנית אינה מסתיימת רק באבל כבד, עצב וחלל אין סופי שנשאר. הדאגות הכלכליות לפתע, בן רגע, הופכות לקיומיות.

תאונה קטלנית אינה מסתיימת רק באבל כבד, עצב וחלל אין סופי שנשאר. הדאגות הכלכליות לפתע, בן רגע, הופכות לקיומיות.

משפחתו של גדעון, בעל משפחה ואב לשלושה (בן 50) הגיעה למשרדנו מספר חודשים לאחר שאיבדה אותו בתאונת רכיבה קטלנית בה נפגע עת רכב על אופניו. למרבה הצער גדעון לא שרד את הפגיעות הקשות ונפטר.

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח