ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

זה לא נגמר עד שזה נגמר! וזה נגמר טוב. הכי טוב שאפשר.

עם נתוני פתיחה חלשים מאד, אבל עם הרבה מוטיבציה ותכנון אסטרטגי נכון, הצלחנו לגרום לביטוח הלאומי לשלם למעלה ממיליון ₪ בדרך של תשלומים חד פעמיים וקצבאות חודשיות.
 
מעשה שהיה כך היה.
מוטי, גנן בן 50 ממושב במרכז הארץ עבר תאונה בעת עבודתו כאשר במהלך גיזום של שיח גבוהה ובעודו עומד על סולם, הרגיש לפתע כאב חד בגבו. מוטי ניסה להתעשת אך למרבה הצער ובמהלך ניסיון לרדת מהסולם, איבד את שווי המשקל נפל ונפגע בגבו.
 
לאחר התאונה עבר מוטי טיפול רפואי ממושך שכלל 3 ניתוחים בגב וכעת הוא מחכה לניתוח הרביעי לקיבוע מספר חוליות בעמוד השדרה. פגיעתו של מוטי כוללת מגבלות בתנועה, כאבים תמידיים בעוצמות שונות, פגיעה אורולוגית וכן מצב נפשי לא פשוט לאור הפגיעה במצב הבריאותי והתפקודי – על כל המשתמע מכך.
 
אל משרדנו מוטי הגיע מספר ימים לפני שחולף לו המועד להגשת ערעור (בדרך של תביעה לביה"ד האזורי לעבודה). ממש בדקה ה90!
ובשביל מה לערער אתם שואלים ? ובכן, כאשר קראנו את מסמכי הביטוח הלאומי התברר לנו כי למרות מצבו הרפואי והתפקודי הקשה של מוטי והפגיעה הקשה בממנה סבל בגב (פגיעה שהצריכה לבדה עד היום 3 ניתוחים) קבעו רופאי הביטוח הלאומי כי למוטי נותרה נכות אורתופדית בשיעור של 10% בלבד. בנוסף קבעה ועדה של ביטוח הלאומי כי אין מקום בעניינו של מוטי להפעיל את תקנה 15 {תקנה שבאפשרותה ניתן להעלות במחצית (50%) את שיעור הנכות הרפואית וזאת במקרה בו הפגיעה משפיעה על כושר עבודתו/השתכרותו של המבוטח}.
 
עורך הדין שייצג את מוטי בהליכים עד אותה עת סבר כי אין מקום להמשיך בהליכים נוספים מול הביטוח הלאומי והודיע למוטי כי הוא מפסיק לייצג אותו.
 
אנחנו חשבנו אחרת לגמרי. מיד לאחר שמוטי הגיע אלינו קראנו את כל החומר הרפואי ותשאלנו ארוכות את מוטי בכדי להבין מהן כל המגבלות מהן הוא סובל, האם חלה החמרה בתפקוד שלו, מה היו מאפייני עבודתו טרם נפגע, כיצד הורכב שכרו החודשי, מתי החלו הבעיות הרפואיות ועוד.
בד בבד הפנינו את מוטי לבדיקה על ידי מומחים שונים (בתחום האורטופדי, האורולוגי והנפשי) בכדי שיבדקו את מוטי ויעריכו את עוצמת הפגיעות מהן הוא סובל – כל מומחה עפ"י תחום עיסוקו.
לאחר שהתקבלו במשרדנו חוות דעת המומחים פעלנו באופן מידי להגשת תביעה לביה"ד לעבודה כאשר בגוף התביעה התמקדנו בטעויות שנפלו בהליכים הקודמים בכלל ובוועדה הרפואית לעררים (שקבעה נכות בשיעור 10% בלבד) בפרט.
 
במסגרת דיון שהתקיים בביה"ד לעבודה קיבל השופט את עמדתנו והורה להחזיר את הדיון לוועדת הערר, תוך הנחיה לוועדה שקול מינוי של מומחים נוספים בתחומי הפגיעה השונים של מוטי.
 
מצוידים בהחלטת בית הדין לעבודה התייצבנו בפני הוועדה הרפואית לעררים והצלחנו לשכנע אותם למנות מומחים בתחום האורולוגי והנפשי שיבדקו את מוטי.
מומחים אלה בדקו את מוטי וקבעו כי נותרו לו נכויות צמיתות בתחומים אלה.
עם קבלת עמדת המומחים שבנו לוועדה של הביטוח הלאומי והדגשנו את כל הבעיות הרפואיות והתפקודיות מהן סובל מוטי.
 
ועדת העררים קיבלה את כל טענותינו והעלתה למוטי את הנכות מ 10% (כפי שהיה טרם הגעתו של מוטי למשרדנו) לנכות משוקללת צמיתה בשיעור כולל של 58%!!! ובנוסף הצלחנו לשכנע את הוועדה להכיר במוטי כ "נכה נזקק" לתקופה המרבית הקבועה בחוק.
פועל יוצא מכך, במקום להסתפק בתשלום חד פעמי של כמה עשרות אלפי ₪, מוטי קיבל ויקבל מהביטוח הלאומי סכומים חד פעמיים (לתקופת העבר) וקצבאות חודשיות בסכום העולה על מיליון ₪ !!!
 
לייעוץ ללא תשלום ולקבלת מידע ופרטים התקשרו אלינו לטל': 076-8845402 אוצרו קשר באמצעות האתר ונחזור אליכם. 
אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

לאחר שאיבד את יכולתו לעבוד במקצועו (כתוצאה מתאונת דרכים) ועמד בקריטריונים הנדרשים, חברת הביטוח עדיין ניסתה להתחמק ולא לשלם את מלוא גובה הפיצוי המגיע בשל אי הכושר לעבוד. לא נתנו לזה לקרות!

לאחר שאיבד את יכולתו לעבוד במקצועו (כתוצאה מתאונת דרכים) ועמד בקריטריונים הנדרשים, חברת הביטוח עדיין ניסתה להתחמק ולא לשלם את מלוא גובה הפיצוי המגיע בשל אי הכושר לעבוד. לא נתנו לזה לקרות!

תקציר מקרה חשוב! יואב בן 54, רווק תושב המרכז, עבד כמפעיל מכונות מדידה מיוחדות במפעל ייצור. באחד מחודשי הקיץ עבר יואב תאונת דרכים קשה בזמן שרכב על אופנוע. כתוצאה מהתאונה סבל יואב בעיקר מפגיעת ראש ואושפז לתקופה של חודשיים וחצי במחלקות שונות בבתי החולים. בהמשך עבר יואב הליך שיקום ממושך בסופו ציינו הרופאים המטפלים כי […]

מחלת מקצוע- מהי? כיצד עלינו להיערך לתביעה ולהתמודדות במקרה של דחיית התביעה

מחלת מקצוע- מהי? כיצד עלינו להיערך לתביעה ולהתמודדות במקרה של דחיית התביעה

בניגוד לתאונת עבודה שמוגדרת כפגיעה חד פעמית, מחלת מקצוע היא פגיעה שהתגבשה לאורך זמן אצל העובד בגלל תנאי עבודתו. רשימת הפגיעות המוגדרות כמחלת מקצוע מוגדרות בתקנות הביטוח הלאומי וכדי שמחלה תוכר כמחלת מקצוע, יש להוכיח לביטוח הלאומי קשר ישיר בין התפתחותה והופעתה של המחלה לבין תחום ואופי העיסוק.

מחדל; מה קורה כשועדה רפואית של קרן הפנסיה מחליטה כי אנו כשירים לחזור לעבודה למרות שמצבנו הרפואי אינו מאפשר זאת כלל?

מחדל; מה קורה כשועדה רפואית של קרן הפנסיה מחליטה כי אנו כשירים לחזור לעבודה למרות שמצבנו הרפואי אינו מאפשר זאת כלל?

שוב ושוב פונים למשרדנו לקוחות המבוטחים במסגרת קרן הפנסיה בביטוח אי כושר עבודה. הם מספרים כי בבואם לוועדה הרפואית הם נתקלים ביחס קשה, לא מקצועי ומקומם המשאיר אותם חסרי אונים וללא יכולת לקבל את פנסיית הנכות לה הם זכאים וזאת למרות שעקב מצבם הרפואי, אין באפשרותם לשוב לעבודה.

רשלנות רפואית- כאשר המעקב התקופתי של רופא המשפחה אינו תקין

רשלנות רפואית- כאשר המעקב התקופתי של רופא המשפחה אינו תקין

ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אבגייל אריאלי הבוחן מקרה בו טיפל המשרד בתחום הרשלנות הרפואית. ניתוח המקרה, הכשלים בדרך, מה עלינו לעשות במקרה של רשלנות רפואית ומה הסמנים אליהם אנו צריכים לשים לב על מנת לנסות ולמנוע את המקרה. המקרה המתואר הוא מקרה של מוות (מיותר לצערנו..) כתוצאה ממחלת ייתר לחץ דם שהיא לצערנו […]

אם רק היו מקשיבים מטפלים ומתייחסים כראוי לתלונותיה, בתיה הייתה ממשיכה בשגרת חייה שהיו מלאים בעשייה עבורה ועבור בני משפחתה.

אם רק היו מקשיבים מטפלים ומתייחסים כראוי לתלונותיה, בתיה הייתה ממשיכה בשגרת חייה שהיו מלאים בעשייה עבורה ועבור בני משפחתה.

רשלנות רפואית שנבעה ממחדלים במעקב ובטיפול במחלת ייתר לחץ דם (מחלה שכיחה ונפוצה המכונה גם "הרוצח השקט") גבתה את המחיר היקר מכל. תקציר מקרה- את בתיה לא זכינו להכיר, שכן למרבה הצער בני משפחתה פנו אלינו לקבלת סיוע רק לאחר פטירתה. בפנייתם אל משרדנו ציינו כי נסיבות הפטירה עוררו אצלהם חשש כי הטיפול הרפואי בבתיה […]

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח