ראשי אודות תחומי עיסוק עדכוני פסיקה יצירת קשר
בתקשורת
חזרה

שלא נדע.. אבל ולצערנו במקרה שכן מאוד חשוב שתדעו את זכות הפיצוי הקבועה בחוק במקרה של תאונת דרכים.

שני מקרים בהם התרסקו משפחות שאיבדו את היקר להם מכל ובשני המקרים כתוצאה מפגיעה קטלנית של אוטובוס.

חשוב שתדעו כי במקרה של מוות כתוצאה מתאונת דרכים יש פיצוי הקבוע בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כנזק לא ממוני בסך של כ 45,000 ₪ לערך.

אולם, עפ"י החוק ולאור פסיקת בית המשפט העליון, במקרה של פטירה כתוצאה מתאונת דרכים קיימת זכאות גם לפיצוי ממוני בשל מה שנקרא "השנים האבודות" (השנים בהם היה הנפגע אמור לעבוד, להשתכר מעבודתו ולחסוך חלק מהכסף לאחר הוצאות מחייה).

עפ"י פסיקת העליון את הנזק לגבי השנים האבודות יש לחשב, במרבית המקרים, לפי 30% מהכנסתו הצפויה של הנפטר. במקרה בו הנפטר הוא קטין או קטינה קנה המידה יהיה, בדר"כ, השכר הממוצע במשק.

בשני המקרים האחרונים בהן טיפלנו הצלחנו להשיג עבור משפחות הנפגעים פיצוי שנע סביב מיליון ₪, תוך שאנו מצליחים להוכיח כי נתוני ההשתכרות הצפויים של הנפגע היו אמורים להיות גבוהים מהשכר הממוצע במשק!
הפיצוי הגבוהה אותו השגנו עבור המשפחות הקל, ולו במעט, על סבלם ואפשר להם להתחיל לשקם את חייהם ואף להקים מפעל הנצחה עבור יקירם.

כאן המקום להדגיש כי בנוסף לפיצוי המגיע עבור הנפגע, במקרה בו אחד מבני המשפחה הקרוב (הורים או אחים) סובל מפגיעה נפשית משמעותית כתוצאה מהאירוע, קיימת אפשרות להגיש גם בשמו תביעה ולדרוש את הפיצוי עבור הנזקים שנגרמו לו (למרות שהוא אינו נפגע ישיר של התאונה).
ואומנם, באחד מהמקרים האחרונים בהם טיפלנו, הצלחנו להוכיח כי גם אחד ההורים זכאי לפיצוי בשל הנזקים הנפשיים שנגרמו לו עקב התאונה בה קופחו חיי ילדו.

לכן חשוב מאד לדעת כי במקרה בו אתם מגיעים להסדר עם חברת ביטוח בנוגע לפיצוי עקב מקרה פטירה, אסור בשום אופן לוותר על זכותכם הנפרדת להגיש תביעה אם לכם (הורים או אחים) נגרם נזק נפשי משמעותי כתוצאה מהאירוע ויש להביא זאת לידי ביטוי בכל הסכם עוד בטרם אתם חותמים עליו.

מסקנה: חשוב מאד להתייעץ ולקבל יעוץ משפטי מתאים במקרים שכאלה, עוד בטרם הגעתם להבנות כלשהן עם חברת ביטוח וודאי לפני שחתמתם על מסמך כלשהו.

אנו מאחלים בריאות שלמה וחיים ארוכים לכולנו,

במקרה בו סורבתם על ידי חברת הביטוח/ טרם הגשת התביעה פנו אלינו להתייעצות ללא תשלום ביצירת קשר או התקשרו אלינו לטל': 076-8845402

אנחנו כאן בשבילכם!

בתקשורת

ביטוח לאומי חויב לשנות את החלטתו ע"י בית המשפט להכיר במחלת פרקינסון שנגרמה לחקלאי עקב חשיפה לחומרי ריסוס!

ביטוח לאומי חויב לשנות את החלטתו ע"י בית המשפט להכיר במחלת פרקינסון שנגרמה לחקלאי עקב חשיפה לחומרי ריסוס!

יואל, חקלאי מהמרכז, עסק בגידול ירקות בעסק המשפחתי במשק במשך למעלה משלושים שנה. כל חייו סבו סביב המשק אותו טיפח ובו השקיע את כל מרצו ובכלל זה טיפל בכל נגזרות המשק באופן אישי, לרבות בביצוע פעולות הריסוס וההדברה הדרושות. בגיל 52 החל יואל להרגיש קשיון בידו הימנית, בהמשך הוא שם לב כי כתב ידו השתנה, […]

"שיטת מצליח"- מקרה מאוד חשוב המראה כמה חשוב לבדוק מהן זכויותינו, גם שכבר משלמים לנו!

"שיטת מצליח"- מקרה מאוד חשוב המראה כמה חשוב לבדוק מהן זכויותינו, גם שכבר משלמים לנו!

תקציר מקרה זה חשוב בעיקר במהותו. בני משפחתו של המבוטח פנו אלינו לאחר שחברת הביטוח הזדרזה להכיר במבוטח כמי שנמצא במצב סיעודי. עד כאן הכל בסדר. אלא ש חשד המשפחה התעורר מאחר וחברת הביטוח החליטה כי המבוטח נמצא כבר שנים רבות, למעלה מ 10 שנים, באותו מצב. מהי הסיבה לפרץ טוב הלב שפקד את חברת […]

איך תבחרו את ביטוח אובדן כושר עבודה המתאים לכם? ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אביגייל אריאלי

איך תבחרו את ביטוח אובדן כושר עבודה המתאים לכם? ראיון של עו"ד עודד שטרנברג עם אביגייל אריאלי

מה חשוב לדעת לפני שאנו רוכשים ביטוח מפני אובדן כושר עבודה? כדי להגן על עצמנו מהיום בו המצב הבריאותי שלנו לא יאפשר לנו לעבוד, רבים מאתנו נוהגים לרכוש ביטוח מפני אובדן כושר עבודה עקב תאונה או מחלה – אם במסגרת ההפרשות לחיסכון הפנסיוני וביטוח המנהלים או קרן הפנסיה ואם במסגרת פוליסה פרטית. מדובר בביטוח חשוב, […]

תיאום פגישת יעוץ

076-8845402
שלח